Perfekte forhold til serviceerhverv inden for catering og take away
Introduktion:
Nordicals erhvervsmæglere udbyder velbeliggende og indbydende blandet bolig og erhvervsejendom til salg.
Beliggenhed:
Ejendommen er beliggende i Sæddings industrikvarter, som er kendetegnet ved industri og erhverv, hvor flere af ejendommene også har en bolig.
Beskrivelse:
Parcelhuset på 128 m² er jf. BBR opført i 1974 og fremstår meget præsentabel bl.a. med nyere køkken og nyt badeværelse.
Huset er indrettet i 2 etager, da man har udnyttet tagetage på 53 m².
I sueplan findes der rummelig entré, køkken med god spiseplads/spisestue samt pæn lys tv-stue, hvor man har et godt lysindfald fra det store vinduesparti ud mod terrassen.
På 1. sal, der udgøres af udnyttet tagetage, er der indrettet gode soveværelser samt badeværelse. Bag huset findes en skøn have, der er anlagt så den er lukket og ugeneret.
Til boligen hører desuden en 35 m² stor carport samt et særskilt udhus på 45 m². Boligen er udlejet til stabil lejer.
Erhvervsdelen på i alt 231 m², jf. BBR består af 2 sammenbyggede haller. Den ene hal fremstår som en 100 m² uopvarmet lagerhal, og denne er ligeledes lejet ud.
Den anden del af erhvervsbygningen, som er ledig til køber, er indrettet med et stort og moderne industrikøkken, der senest har været brugt af cateringvirksomheden "Let & Lækker".
Anvendelse:
Ejendommen finder gode anvendelsesmuligheder inden for mad- og serviceerhverv grundet det store industrikøkken, og er i høj grad egnet til virksomhed med catering eller take away.
Kontakt Nordicals i dag og hør mere om mulighederne eller book en fremvisning på 7611 0160.