2 stk. ejerlejligheder af i alt 4, deriblandt den samlede stueetage. Eventuel projektmulighed over tid.
• 2 af 4 ejerlejligheder i mindre ejerforening i det absolutte Aalborg C.
• Oplagt til kombineret bolig/erhverv, men også alm. udlejning/investering
• Eventuel projektmulighed over tid
• Mulighed for videreopdeling af ejerlejlighed – den samlede stueetage
Rantzausgade 25 omfatter en matrikel på i alt 492 m². Fra selve Rantzausgade, er der adgang til fælles gårdmiljø og 2 stk. parkeringspladser, der medfølger nærværende 2 stk. ejerlejligheder (af i alt 4 stk.).
Ejendommen er hjemhørende på hjørnet af Rantzausgade og Christiansgade og omfatter 2 etager. Der er ingen kælder.
Stueplan er – for så vidt angår den primære del – indrettet og apteret til møntvaskeri (293 m²). Fra Christiansgade endvidere adgang til mindre klinik (52 m²). På førstesal er der en mindre lejlighed som er udlejet møbleret på 38 m². Dette areal tilhører ejerlejligheden i stueplan, mens den øvrige, medfølgende ejerlejlighed omfatter en 3 værelses beboelsesejerlejlighed.
Over tid vil der være en mulighed i at overtage de 2 øvrige ejerlejligheder, hvor det synes tydeligt at der så vil opstå mulighed for et projekt påejendommen.
Køber kan eventuelt også vælge at videreopdele erhvervsejerlejligheden i stueetagen.
Som brugerejendom er der endvidere en oplagt mulighed for drift af egen virksomhed i stueplan, med tilhørende beboelse på 1. sal. Der henvises
endvidere til plantegningen i det udarbejdede prospekt.
I sandhed en spændende sag, med stor fleksibilitet rent anvendelsesmæssigt.