Attraktiv kvadratmeterpris
Stort erhvervslejemål, kan lejes samlet eller opdelt til en attraktiv kvadratmeterpris.
Ejendommen har i mange år været base for den lokale Jem&Fix, som har bygget nyt på modsatte side af vejen. I dag er ejendommen opdelt i flere lejemål, hvor Dansk Outlet har en flot butik i ejendommen.
Det ledige lejemål udgør i alt 1.331 m² + kælder på 240 m² og er med indgang fra parkeringspladsen på bagsiden af bygningen og indeholder regulære rum til lager/udstilling og mindre produktion med tilhørende møderum, toilet og personalerum. Derudover er der fin kælder med indvendig trappe.
Jf. lokalplanen er anvendelsesmulighederne mange, lokalplanen oplyser omkring anvendelse: "områdets anvendelse fastlægges til aflastningsområde for detailhandelsbutikker til dagligvarer og udvalgsvarer samt tilhørende lager-, personale og kontor faciliteter. I området kan endvidere placeres liberale erhverv, engrosvirksomheder og andre lettere erhverv i miljøklasse 1-3. Det giver en stor målgruppe mulighed for at leje sig ind i denne ejendom og derved opnå helt optimale reklamemuligheder, hvad end det er butik, lager, kontor, liberale erhverv, engrosvirksomhed o. lign.
De 1.331 m² kan opdeles i mindre enheder fra 617 m². Ved opdeling er kvadratmeterprisen en anelse højere end hvis man lejer hele arealet.
Et fint erhvervslejemål med mange anvendelsesmuligheder.