SENEST SET
FAVORITTER

Knagmøllevej 43, 6630 Rødding

Produktionsejendom med mange anvendelsesmuligheder

1.500.000,-
Pris i kr.
SE HOS MÆGLER
Telefon +45 7026 XX XX Se nummer
E-mail xx@danbolig.dk Se e-mail
Mægler Bliv kontaktet
Jeg accepterer hermed, at mægler/udbyder af dette emne kan kontakte mig pr. e-mail og telefon og samtidig accepterer jeg at Ejendomstorvet.dk sender mig e-mails med lignende emner i området helt uforpligtende.
Jeg accepterer ovenstående betingelser
KONTAKT MÆGLER
GEM TIL SENERE
Sagsnummer: 9080000046Type : Andre typer

danbolig Erhvervscenter Syd udbyder: Produktionsejendom med mange anvendelsesmuligheder

Siden 1965 har der været fremstilling og renovering af specialmaskiner og diverse metalelementer fra matriklen. Ejendommen er indrettet med sandblæsningsanlæg, hvor der bl.a. bliver foretaget sandblæsning af biler og efterfølgende metallisering. Anlægget er miljøgodkendt, og der er tilkoblet genindvindingsanlæg. Ejendommen har desuden godkendelse til industrimaling af emner med et forbrug på 5 liter maling i timen.
 
Den nyeste hal er opført i 2003 og har 2 høje porte med mulighed for gennemkørsel. Hallen har god loftshøjde og er både isoleret og opvarmet og bliver idag anvendt til montage og værksted.
 
Der er desuden 2 mindre værkstedshaller hver med portadgang.
 
Den anden store hal mod vejen, hvor sandblæsningsanlægget er installeret, har stor skydeport i gavlen, hvor man får adgang til anlægget.
 
Ejendommen ville også være velegnet til autoværksted, autoopretning o.lign. Der forefindes 2 olieudskillere i bygningerne. Opvarmningen foretages med biooliefyr.
 
Ejendommen ligger med kort afstand til Vamdrup, Vejen og E20.

Forslag til anvendelse

Produktionsejendom

Økonomi

Pris i kr.
1.500.000,-
Pris pr. m² kr.
1.971,-
Årlige driftsudgifter kr.
16.182,-
Årlige driftsudgifter pr. m² kr.
21,-

Lokalet

Etage areal
761 m²
Sekundært areal
0 m²
Grund areal
1847 m²

Faciliteter

Skydeport
Port

SAMME PRISLEJE

Søg på flere Søg på flere
 
 
 
 
   
 
 
 
 
   
 
 
 
 
   
 
 
 
 
   
FREMHÆVET
   
 
 
 
   
   
 
 
 
   
   
 
 
 
   
   
 
 
 
   

SAGER FRA OVER 200 ERHVERVS­MÆGLERE

Alle vores mæglere