Fantastiske lokaler i New Yorker-stil samt godt regulært lager
En velbeliggende ejendom i Borupgård Erhvervsområde i Allerød.
Ejendommen fremstår præsentabel og nyrenoveret med sortmalede facader, nye vinduer, nyt tag på bygning 2, flotte nye køkkener og toiletter. Mange spændende detaljer, bl.a. en flot træterrasse med udgang fra kontorarealet. Foran ejendommen er anlagt parkeringsareal.
Ejendommen er p.t. fuldt udlejet, men bliver ledig og disponibel for ny ejer.
Bygning 1 er en lagerbygning med loft til kip samt ovenlys. Der er betongulv i lagerhallen, der er forsynet med port samt dobbeltdør med læsserampe. En del af randområdet er indrettet med pæne mandskabsfaciliteter.
Bygning 2 er stort set totalt renoveret og super flot indrettet i New Yorker-stil med polerede betongulve og vinduer med sprosser. Stueplan anvendes til administration, showroom o.lign. 1. salen indrettes i samme stil som stueplan, mens underetagen anvendes som lager og har almindelig loftshøjde, betongulv samt portadgang.
Ejendommen er i 2016 opdelt i 6 ejerlejligheder, men da ingen af ejerlejlighederne endnu er frasolgt, ønsker ejeren alene at sælge ejendommen samlet til én køber.
En super flot, fleksibel og spændende ejendom, der vil være velegnet for mange forskellige virksomhedstyper, der har behov for præsentable og kreative omgivelser.
Ring for nærmere præsentation.