God trafikal beliggenhed
Ejendommen ligger på Amager Landevej lige ved Københavns Lufthavn og dermed med meget nem trafikal tilgang. Desuden kort afstand til motorvejstilkørslen ved lufthavnen. Der er rigtigt gode parkeringsmuligheder på ejendommen.
Ejendommen er indrettet med et stort flot og lyst udstillingslokale forrest i en stor del af bygningens længde. Der er ovenlysvinduer, og kombineret med den gode loftshøjde giver det en meget præsentabel modtagelse til ejendommen. I enderne af ejendommen er der gode lager -og værkstedsfaciliteter, hvor der er adgang fra porte i loftshøjde.
Ejendommen fremstår generelt i god stand og anvendelig til salg eller opbevaring af en lang række varegrupper, hvor det er afgørende med nem tilkørsel med bil.