Super flot investeringsejendom fuldt udlejet lige uden for Næstved
• Ejendommen er perfekt indrettet til lejers behov
• Flot stand såvel inde som ude
• Fin og nem lukket have
• Nyere tag fra 2014 og nyere vand til luft varmesystem
Denne flotte ejendom med herskabeligt look er beliggende i Brandelev ca. 7 km udenfor selve Næstved.
Ejendommen er oprindeligt fra 1914, men er løbende renoveret og fremstår særdeles præsentabel og velholdt såvel inde som ude.
Ejendommen har flot hvidpudset facade og sortglaseret tegltag fra 2014. Endvidere paptag på tilbygning i stueplan, samt nyere termoruder overalt.
Til ejendommen hører meget nem have udlagt som græs og med stor flisebelagt terrasse. Endvidere 2 gode udhuse.
Ejendommen er udlejet til opholdssted som lejer hele ejendommen.
Stueplan indeholder bl.a.: Gæstetoilet med vaskesøjle, 3 værelser, stort køkken og stue i åben forbindelse med udgang til haven samt flot badeværelse med bruseniche, mindre køkken og lille stue ud i et med udgang til haven, pænt mindre badeværelse med brusekabine. Der er bl.a. klinkegulve, lyse vægge samt lyse gibslofter.
1. sal indeholder: Pænt badeværelse med bruseniche, 3 værelser, meget skort køkken alrum med udgang til tagterrasse over tilbygningen, lille bryggers/viktualierum.
2. sal indeholder: Stor stue/personalerum med udgang til lille balkon.
Ejendommen er beliggende i Brandelev som er en mindre og meget hyggelig landsby 7 km udenfor Næstved.
Fra ejendommen er der ca. 4 km. til Mogenstrup hvor man finder rigtig gode indkøbsmuligheder, skole og børnehave/dagpleje samt rigtig gode fritidsmuligheder indenfor f.eks. golf, fodbold, svømning og indendørs aktiviteter i hallen. Der er desuden læge og tandlæge i Mogenstrup.
Fra ejendommen er der desuden ca. 13 km til motorvejstilkørslen ved Rønnede.