Udviklingspotentiale på både lejligheder og driften
Centralt i Kruså udbydes der nu denne 2-families ejendom til salg.
Ejendommen
Ejendommen er beliggende meget centralt ved krydset mod grænsen, Sønderborg og Aabenraa.
Den er opført i gule sten og med delvis beklædt facade af træ ud mod Tøndervej - med henholdsvis energi- og termovinduer i trærammer.
Ejendommen er bygget som vinkelhus med 2 lejligheder.
Lejligheder
Den indeholder 2 lejligheder - på henholdsvis 103 kvm. og 54 kvm.
Den store lejlighed har indgang fra baggården - der er dog isat terrasse dør i køkkenet således der også er indgang fra indkørsel. Den er indrettet med stue, flere værelser, stort køkken, badeværelse samt bryggers.
Den mindre lejlighed er registreret med 30 kvm. dog er der inddraget en tidligere udestue til beboelse - som kan opvarmes.
Lejligheden har indgang fra baggården og er indrettet med lille køkken i entréen, 2 værelser samt badeværelse.
Til lejlighederne er der gårdmiljø, grusbelagt parkeringsareal, stor garage med plads til 2 køretøjer samt mindre carport.
Udvikling
? Istandsætte lejligheder ved fraflytning
? Optimer driften ved at opsætte særskilte forbrugsmålere
? Riv ned og byg nyt!