Rækkehuse til opførelse i nyt boligområde i Ølsted
- På grunden kan der opføres ca. 55-65 rækkehuse. Køber kan erhverve grunden og selv opføre boligerne, eller erhverve rækkehusene nøglefærdige opført af sælger, som benytter et velrenommeret typehusfirma til opførelsen. Se side 6 for salgsvilkår.
- Støjvold mod jernbane er allerede etableret.
- Grundens tætteste naboer er 28 parcelhusgrunde, hvor der allerede er påbegyndt byggeri på flere grunde, samt et nyrenoveret lejlighedskompleks, som i 2021 blev konverteret fra erhverv til bolig.
- Beliggenheden er naturskøn med bus, indkøb, skole og daginstitution inden for mindre end 1 kilometer. Desuden kan I få pulsen op i sportshallen, mens den nærliggende grusgrav sætter tempoet ned med afslappende gåture i naturskønne omgivelser. Afslutningsvis får I nem adgang til Ølsted Station, mens bilturen til Hillerød og Frederikssund kan klares på under 20 minutter.
*Alle fotografier af færdige rækkehuse i dette prospekt er eksempler fra andre byggerier*