Halberg & Olsen kan nu tilbyde 20 nyopførte rækkehuse med god beliggenhed i Ringe.
I attraktivt boligområde i Ringe sælges 20 nybyggede (2019/2020) og udlejede rækkehuse.
Boligerne er 3- og 4-værelses, på henholdsvis 94 og 95 m2, og til alle boligerne er der egne terrasser og adgang til græsanlagt have. Der medfølger eget skur til boligerne, samt parkeringsplads.
Som det fremgår af plantegningen på side 4, er boligerne særdeles velindrettet, og henvender sig til både familier og ældre.
Beliggenheden, den gode indretning, samt kvaliteten af byggeriet har haft stor indflydelse på udlejningen af boligerne, der har været udlejet fra de stod færdige.
Boligerne er opført i gode materialer, hvor der er taget højde for minimal vedligeholdelse, her kan blandt andet nævnes de flotte Svane køkkener, indbygningsskabe, vinduer i træ/alu, ovenlysvindue, samt gulvvarme.
Boligerne er beliggende i et nyere boligområde med golfbanen som nabo.
Boligerne har lige haft 1års gennemsyn, hvor der kun har været mindre udbedringer, som har kunne forventes til 1års gennemsyn.
Boligerne sælges som en selskabshandel med holdingselskabet ”Midtfyn Holding ApS” der ejer ”Projektselskabet Midtfyn ApS”. I selskabet er der en udskudt skat på ca. kr.2.200.000,- der medfølger til køber. Dermed vil der være en anslået egenfinansiering på ca. kr. 6.860.000,-.
En særdeles attraktiv investeringsmulighed, der henvender sig både til den erfarne investor og investorer der vil ind i ejendoms-branchen.